Jesteś tutaj: Strona główna Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji StrategicznychRozbudowa systemu kanalizacji sanitarnej na terenie Gminy Trzebielino zakończona

Rozbudowa systemu kanalizacji sanitarnej na terenie Gminy Trzebielino zakończona

Zakończyła się realizacja inwestycji w infrastrukturę wodno – kanalizacyjną w ramach której wykonano m.in.:

  1. Budowę sieci kanalizacji sanitarnej tłocznej i grawitacyjnej z przyłączami do budynków w miejscowości Uliszkowice gm. Trzebielino.
  2. Budowę sieci kanalizacji sanitarnej wraz z pompownią ścieków sanitarnych i przyłączami dla miejscowości Moczydło w gm. Trzebielino.
  3. Budowę sieci kanalizacji sanitarnej w miejscowości Zielin w gm. Trzebielino.
  4. Budowę kanalizacji sanitarnej w m. Trzebielino – Zielin w gm. Trzebielino.
  5. Budowę kanalizacji sanitarnej i sieci wodociągowej w m. Trzebielino w gm. Trzebielino.
  6. Dostawę stacji przedmuchu i napowietrzania rurociągu dla przepompowni.
  7. Dostawę agregatu prądotwórczego zabudowanego na przyczepie dwuosiowej.

Wartość robót budowlanych i dostaw sprzętu wyniosła 3 324 710,36zł, wartość dofinansowania z Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych wyniosła 2.375.000,00zł, co stanowi 71,43 % ostatecznej wartości inwestycji.

Roboty budowlane w terminie 13 miesięcy zostały wykonane przez Przedsiębiorstwo Instalacyjno – Budowlane „EKO-INSTAL” z Bytowa.

Jednocześnie informujemy mieszkańców miejscowości Moczydło i Uliszkowice, że podłączenie ich  nieruchomości do sieci kanalizacyjnej będzie możliwe po wykonaniu przyłączy elektroenergetycznych przez ENERGA-OPERATOR S.A., które jest planowane na pierwszą połowę 2024r.