Jesteś tutaj: Strona główna Rządowy Fundusz Inwestycji LokalnychRządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych

Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych

Gmina Trzebielino znalazła się na liście jednostek samorządu terytorialnego objętych dofinansowaniem w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych dla gmin, na terenie których funkcjonowały zlikwidowane przedsiębiorstwa państwowej gospodarki rolnej. Zgodnie z opublikowaną listą otrzymamy 900 000,00 zł na budowę kanalizacji sanitarnej na odcinku Trzebielino – Zielin wraz z dostosowaniem oczyszczalni w Zielinie do przetwarzania zwiększonej ilości ścieków.

Projekt o szacunkowej wartości 2 000 000,00 zł przewiduje budowę sieci kanalizacji tłocznej od oczyszczalni ścieków w Trzebielinie do czyszczalni ścieków w Zielinie. Zadanie ma na celu wyłączenie z użytkowania starej oczyszczalni ścieków i stworzenie możliwości przesyłu ścieków do zmodernizowanej w 2013 roku oczyszczalni w Zielinie.

Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych to środki przeznaczone na  dotacje dla gmin, powiatów i miast. Łącznie w tym naborze skali całego kraju 340 mln złotych skierowano do gmin popegeerowskich. Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych (RFIL) to program, w ramach którego rządowe środki trafiają do gmin, powiatów i miast w całej Polsce na inwestycje bliskie ludziom. Wsparcie jest bezzwrotne i pochodzi z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19.