Jesteś tutaj: Strona główna Rządowy Fundusz Inwestycji LokalnychBudowa ścieżki rekreacyjnej w miejscowości Suchorze

Budowa ścieżki rekreacyjnej w miejscowości Suchorze

Zakończona została budowa ścieżki rekreacyjnej w miejscowości Suchorze – kolejna inwestycja realizowana na terenie Gminy Trzebielino w 2021r.

W ramach zadania wzdłuż drogi powiatowej nr 1175G na odcinku od Szkoły Podstawowej do cmentarza w Suchorzu powstał chodnik z kostki betonowej besfazowej o szerokości 2.0m. Przy szkole wykonano zatokę postojową na 20 samochodów osobowych z płyt prefabrykowanych ażurowych, przebudowano wszystkie istniejące zjazdy po stronie chodnika. Wykonano również przebudowę drogi dojazdowej do cmentarza, na odcinku 122,5m wykonano nową nawierzchnię z kostki betonowej szerokości 3,5m oraz pobocza o szerokości 0,75m każde.

Wartość robót budowlanych wyniosła 545 115,79zł, Gmina Trzebielino na realizację zadania przeznaczyła środki Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w kwocie 188 574,16zł, które nie zostały wykorzystane w wyniku realizacji wcześniejszych inwestycji.

Liczymy na szybką realizację kolejnego etapu przedsięwzięcia przez Powiat Bytowski, który ma polegać na wykonaniu remontu nawierzchni jezdni i poboczy drogi powiatowej nr 1175G na odcinku od Szkoły Podstawowej w Suchorzu do granicy powiatu.