Jesteś tutaj: Strona główna AktualnościUmowa na przebudowę dróg w miejscowości Objezierze i Miszewo podpisana!

Umowa na przebudowę dróg w miejscowości Objezierze i Miszewo podpisana!

W dniu  17.03.2023 r. podpisana została umowa na realizacje zadania pn. „Przebudowa dróg w miejscowości Objezierze i w miejscowości Miszewo”. Zadanie jest realizowane przy dofinansowaniu w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Wartość zadania wynosi 2.549.871,64 zł brutto, w tym środki zdobyte przez gminę w ramach dofinansowania w kwocie 2.422.378,05 zł.

Wykonawcą inwestycji wyłonionym w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego zostało Przedsiębiorstwo Drogowe Roman Jereczek, Przyborzyce 7, 77-100 Bytów,. Termin realizacji wynosi do 6 miesięcy.

Inwestycja zakłada wykonanie przebudowy istniejących dróg stanowiących własność Gminy Trzebielino znajdujących się w miejscowościach Objezierze i Miszewo. Inwestycja składa się z 4 poszczególnych odcinków dróg:

  1. Przebudowa drogi na dz. nr 24 obręb Objezierze- do posesji nr 15
  2. Przebudowa drogi na dz. nr 25 obręb Objezierze – do posesji nr 14
  3. Przebudowa drogi gminnej nr 160022G w Objezierzu – od drogi krajowej do końca zabudowy w kierunku Miszewa
  4. Przebudowa drogi gminnej w miejscowości Miszewo – od skrzyżowania z droga wojewódzką do zjazdu w kierunku posesji nr 26.

Planuje się wykonanie nowych nawierzchni wraz z infrastrukturą towarzyszącą w różnych technologiach, zgodnie z potrzebami i zaleceniami projektanta. Nawierzchnie planowanych do przebudowy dróg znajdują się obecnie w złym stanie technicznym.