Jesteś tutaj: Strona główna AktualnościTurniej szachowy o Puchar Wójta

Turniej szachowy o Puchar Wójta

Dnia 06.06.2023 r. w Filii Biblioteki- Gminnego Centrum Kultury w Suchorzu miały miejsce zmagania mistrzów szachowych ze szkół podstawowych z terenu Gminy Trzebielino w I Międzyszkolnym Turnieju Szachowym o Puchar Wójta Gminy Trzebielino!

Nad właściwą organizacją i przebiegiem turnieju czuwała Ewelina Kropidłowska ze Szkoły Podstawowej w Suchorzu.  W zawodach uczestniczyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Suchorzu i Szkoły Podstawowej w Starkowie. 

Po 6 rundach emocjonujących zmagań, na podium stanęli:

  • I miejsce Tytus Zaorski – ze szkoły Podstawowej w Starkowie
  • II miejsce Jakub Grabowski – ze szkoły Podstawowej w Suchorzu
  • III miejsce Marek Mazepa ze Szkoły Podstawowej w Suchorzu

Równie emocjonujący mecz towarzyski rozegrali także Wójt Gminy Trzebielino – Tomasz Czechowski z Dyrektorem Biblioteki Gminnego Centrum Kultury w Trzebielinie – Martą Sikorą. 

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Urząd Gminy Trzebielino, który ufundował  puchary i grawerowane zestawy szachowe!

Wsparcie w organizacji turnieju zapewnili: Biblioteka – Gminne Centrum Kultury w Trzebielinie, Filia biblioteczna w Suchorzu i Sołectwo Suchorze. 

Opiekunem wydarzenia był Pomorski Wojewódzki Związek Szachowy, Edukacja przez Szachy w Szkole, który przekazał nagrody książkowe.

Sponsorami turnieju byli również: Królewska Restauracja, Jump2Sky – Park Trampolin, Kino Millenium, Foto Mak Słupsk, PKS Bytów.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom turnieju oraz sponsorom.