Jesteś tutaj: Strona główna AktualnościSpotkanie opłatkowe dla seniorów z Gminy Trzebielino

Spotkanie opłatkowe dla seniorów z Gminy Trzebielino

W dniu 19 grudnia br. w Trzebielinie odbyło się spotkanie opłatkowe zorganizowane przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej. W spotkaniu wzięli udział osoby samotne i starsze z terenu naszej gminy, łącznie około 100 osób.

Życzenia dla wszystkich gości oraz ich rodzin złożyli: Wójt Gminy Trzebielino Tomasz Czechowski oraz Księża Krzysztof Skrzyniarz i Jacek Gierszewski.

O dekorację stołów zadbali pracownicy Biblioteki-Gminnego Centrum Kultury w Trzebielinie. O potrawy wigilijne natomiast panie kucharki ze Szkoły Podstawowej w Trzebielinie oraz pracownicy GOPS. Słodki poczęstunek natomiast to dzieło sołtysów sołectw gminy.

W świąteczny klimat gości wprowadziły przedszkolaki oraz uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Trzebielinie, którzy pod okiem opiekunów przygotowali specjalny program artystyczny. Nie zabrakło wspólnego kolędowania przy akompaniamencie grupy wokalnej pod przewodnictwem Marty Sikory-Powarzyńskiej.

Spotkanie nie byłoby możliwe bez wsparcia ludzi o wielkim sercu, którym los drugiego człowieka nie jest obojętny i na których liczyć możemy każdego roku; dziękujemy więc ks. Krzysztofowi za opłatek, firmie AQUAMAR Pasieka Stawy Rybne w Bożance oraz firmie Gospodarstwo Rybackie w Trzebielinie za świeżą rybę, Hubertowi Kazubskiemu za wykonanie ciasta na pierogi, Sołtysom naszej gminy za słodkie wypieki, Panu Jerzemu Tarnowskiemu za słodycze, właścicielom sklepów za produkty spożywcze.

Ogromnym wsparciem byli także wolontariusze ze Szkoły Podstawowej w Trzebielinie wraz z nauczycielem Katarzyną Waśkowiak – serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i nieocenioną pomoc.