Jesteś tutaj: Strona główna AktualnościPunkty Przedszkolne zostaną przebudowane!

Punkty Przedszkolne zostaną przebudowane!

Dnia 15 marca 2023 roku podpisaliśmy umowę z Przedsiębiorstwem Kompleksowej Obsługi Inwestycji „Ankra – Bis” Małgorzata Trojańska na realizację zadania związanego z przebudową punktów przedszkolnych Szkoły Podstawowej w Trzebielinie oraz Szkoły Podstawowej w Suchorzu. Umowa opiewa na kwotę 3.394.500,80 zł. Środki w wysokości 2.940.000,00 zł. zdobyliśmy z Programu Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych pozostała kwota stanowi wkład własny Gminy.  W ramach inwestycji punkty przedszkolne zostaną przebudowane tak, aby ich rozwiązania przestrzenne, funkcjonalne oraz założenia techniczne sprzyjały rozwojowi dzieci i przygotowywały je do podjęcia nauki w szkole. Wymieniona zostanie m. in.  stolarka okienna i drzwiowa a także oświetlenie obiektów na nowoczesne typu LED, które zapewni odpowiednią ilość światła przy niskim zużyciu energii elektrycznej.

W celu dostosowania obiektów do obowiązujących przepisów niezbędne jest wybudowanie przy szkołach zbiorników przeciwpożarowych. Będą to zbiorniki w pełni bezpieczne ponieważ znajdować się będą pod powierzchnią ziemi, Nadmienić należy, że wszystkie rozwiązania technologiczne planowanej przebudowy zostały uzgodnione w zakresie ochrony przeciwpożarowej z rzeczoznawcą do spraw zabezpieczeń przeciwpożarowych.

Dodatkowo w ramach inwestycji zostaną zbudowane miejsca postojowe wraz z placem manewrowym, chodniki oraz wykonane zostanie zagospodarowanie terenu.

Zakończenie inwestycji planuje się w czerwcu 2024 roku.