Jesteś tutaj: Strona główna AktualnościPiknik Senio-RITA za nami ;)

Piknik Senio-RITA za nami ;)

W dniu 20 maja w Trzebielinie odbył się trzeci już piknik w ramach projektu Senio-RITA. Piknik zorganizowali pracownicy GOPS, animatorki projektu oraz beneficjenci – dla wszystkich mieszkańców naszej gminy.

W wydarzeniu uczestniczyli zaproszeni goście: wójt gminy Pan Tomasz Czechowski wraz z żoną, sekretarz gminy Pani Grażyna Bodnar, przewodniczący rady gminy Pan Jerzy Tarnowski oraz kierownik projektu Pani Patrycja Osińska wraz z rodziną.

Wójt Tomasz Czechowski wraz z Panią Sekretarz Grażyną Bodnar  podziękowali zespołowi projektowemu za pracę włożoną w realizację projektu wręczając kwiaty, a wszystkim uczestnikom – za aktywność i zaangażowanie – wielkim, przepysznym tortem.

Nie zabrakło prezentacji osiągnięć projektowych w postaci fotogalerii, występu grupy teatralnej SKS ze spektaklem ,,Damy i wieśniaczki” oraz niezwykłego pokazu efektów zajęć z wizażystką – na czerwonym dywanie.

Pani Jolanta Woźniak z fundacji ,,Zdrowie nasze” z Bytowa- partnera projektu- zadbała o możliwość pomiaru cukru we krwi, ciśnienia oraz cholesterolu.

O najmłodszych uczestników pikniku wspaniale zadbali pracownicy Biblioteki  -Gminnego Centrum Kultury w Trzebielinie; ciekawe animacje, kolorowe warkoczyki, pomalowane buźki, setki baniek mydlanych, popcorn, wata cukrowa – to wszystko niezwykle cieszyło dzieci. Wielką atrakcja – nie tylko dla najmłodszych – były także dmuchane zjeżdżalnie i fotobudka – z firmy Pana Mateusza Francik z Człuchowa.

Restauracja ,,Diana” z Kępic dołożyła wszelkich starań, aby nikt z pikniku nie wyszedł głodny. O słodkości w postaci wypieków zadbali uczestnicy projektu. Oprawą muzyczną natomiast mistrzowsko zajął się pan Jarosław Bronka.

Przy wspaniałej pogodzie,  i iście piknikowych nastrojach zabawa trwała do późnych godzin wieczornych 😉

RPPM.06.02.02-22-0008/20-00
Tytuł: Senio-RITA- Rehabilitacja, Integracja, Teleopieka i Asystentura dla seniorów, niepełnosprawnych, przewlekle chorych oraz ich opiekunów w powiecie bytowskim.
Oś priorytetowa: 6. Integracja, Działanie: 6.2 Usługi Społeczne, Poddziałanie: 6.2.2 Rozwój Usług Społecznych.