Z radością informujemy, że Gmina Trzebielino otrzymała dofinansowanie na utworzenie i funkcjonowanie miejsc opieki nad dziećmi do lat trzech.
W dniu dzisiejszym Wójt Daniel Chwarzyński, spotkał się z Wojewodą Pomorską Beatą Rutkiewicz, aby omówić szczegóły realizacji wspomnianego zadania przez nasz samorząd. Środki te zostały przyznane w ramach programu Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej – Aktywny Maluch.
Dzięki tym funduszom powstanie 16 nowych miejsc opieki dla naszych najmłodszych mieszkańców. Na realizację tego projektu gmina otrzymała:
1 132 151,04 zł – na utworzenie miejsc opieki,
481 536,00 zł – na utrzymanie miejsc przez okres 3 lat.
Inwestycja ta jest krokiem w kierunku wsparcia rodzin oraz zapewnienia bezpiecznej i nowoczesnej opieki dla dzieci. Więcej informacji na temat realizacji projektu wkrótce!






