Jesteś tutaj: Strona główna AktualnościMamy to! Są pieniądze na boisko przy SP Trzebielino i place zabaw w każdym sołectwie

Mamy to! Są pieniądze na boisko przy SP Trzebielino i place zabaw w każdym sołectwie

Mamy już oficjalną informację, że nasz wniosek złożony w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych Edycja nr 6 PGR pn. Budowa centrów aktywności fizycznej i rekreacji na terenie sołectw Gminy Trzebielino uzyskał dofinansowanie w kwocie 2 500 000,00zł.

Projekt zakłada budowę wielofunkcyjnego boiska sportowego w miejscowości Trzebielino, budowę, przebudowę i rozbudowę istniejących placów zabaw na terenie Gminy Trzebielino poprzez  wykonanie nowych urządzeń do aktywnego spędzania wolnego czasu dzieci oraz osób dorosłych. Planuje się wykonanie urządzeń do zabawy, urządzeń do ćwiczeń  oraz ustawienie małej architektury do odpoczynku. Projekt obejmuje również wykonanie infrastruktury niezbędnej do funkcjonowania tego typu obiektów takiej jak drogi, chodniki i ogrodzenia w zależności od potrzeb każdego z obiektów określonych na etapie projektowania.

Jest to szczególnie dobra informacja dla naszych mieszkańców, ponieważ funkcjonujące do tej pory place zabaw ze względu na zły stan techniczny zostały w większości zdemontowane.