Jesteś tutaj: Strona główna AktualnościKonkurs plastyczny rozstrzygnięty

Konkurs plastyczny rozstrzygnięty

W dniu 10 maja 2023 r. w Sali Posiedzeń Urzędu Gminy w Trzebielino odbyło się uroczyste wręczenie nagród w konkursie „Szanuj życie! Bezpieczna praca w gospodarstwie rolnym”. Młodych artystów przywitała Pani Grażyna Bodnar, Zastępca Wójta Gminy Trzebielino oraz Pan Tomasz Czechowski Wójt Gminy Trzebielino. Obecni również byli pozostali jurorzy Pani Marta Sikora – Dyrektor Gminnego Centrum Kultury oraz Pan Marcin Łukasiewicz, Przewodniczący Komisji Rolnictwa i Ochrony Środowiska Rady Gminy Trzebielino.

W ramach konkursu „Szanuj Życie! Bezpieczna praca w gospodarstwie rolnym” do Gminnej Komisji wpłynęły 24 prace. W pierwszym etapie szkoły uczestniczące w konkursie przeprowadziły krótkie prelekcje (w formie tradycyjnej lub on-line) na temat zagrożeń wypadkowych w indywidualnych gospodarstwach rolnych, na podstawie materiałów szkoleniowych przygotowanych przez pracowników z Okręgowego Inspektoratu Pracy w Gdańsku na temat:

 • upowszechniania wśród dzieci i młodzieży szkół na terenie gmin województwa pomorskiego profilaktyki związanej z zagrożeniami wypadkowymi i zdrowotnymi występującymi w gospodarstwach rolnych,
 • zapobiegania wypadkom wśród dzieci i młodzieży,
 • zaznajomienie dzieci i młodzieży szkół z podstawowymi zasadami i przepisami bezpieczeństwa i higieny pracy,
 • przypomnienie dzieciom i młodzieży podstawowych zasad bezpieczeństwa podczas wakacyjnych prac w gospodarstwach rolnych.

W kolejnym etapie zebrała się komisja gminna w składzie:

 1. Grażyna Bodnar -przewodnicząca
 2. Marcin Łukasiewicz -członek
 3. Marta Sikora-członek

która miała bardzo ciężką pracę aby wyłonić  te najlepsze, gdyż wszystkie były interesujące, starannie wykonane i ciekawie ilustrowały przedstawioną tematykę. Prace wykonane były w różnej technice: flamastrami, farbami czy też wyklejane elementami z recyklingu.

Dzieci zilustrowały zagrożenia w gospodarstwach:

 • jak nie zachowywać się wobec zwierząt gospodarskich,
 • jak bezpiecznie zachowywać się przy pracach polowych,
 • jak powinno wyglądać wzorowe gospodarstwo.

Z każdej kategorii komisja gminna wytypowała po 3 prace (tylko w kategorii klas VII-VII zostały wytypowane 2 prace) i prace te zostały przesłane  wraz z protokołem z posiedzenia komisji do  wojewódzkiej komisji konkursowej działającej przy Okręgowym Inspektoracie Pracy w Gdańsku, gdzie będą oceniane przez komisję wojewódzką. Uroczysty finał konkursu zaplanowano w czerwcu 2023 roku.

Lista nagrodzonych:

Kategoria klas I-III Szkoły Podstawowej:

 1. Hanna Kula kl. II – SP Trzebielino
 2. Ksawery Żytny kl. III – SP Suchorze
 3. Wojciech Bubeło kl. III – SP Suchorze

Kategoria klas IV-VI Szkoły Podstawowej:

 1. Lena Jandernal kl. V – SP Starkowo
 2. Nadia Swędrowska kl. IV – SP Trzebielino
 3. Julia Jażdzewska kl. VI-SP Starkowo

Kategoria klas VII-VIII Szkoły Podstawowej:

 1. Wojciech Jarzębiński kl. VIII- SP Trzebielino
 2. Fabian Kozłowski kl. VIII- SP Trzebielino

Wyłoniono również 4 wyróżnienia.:

 • Maja Nisztuk kl. I – SP Trzebielino
 • Maja Witek kl. II – SP Trzebielino
 • Eliza Wilk kl. II – SP Trzebielino
 • Maja Bazichowska kl. II – SP Trzebielino

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom konkursu i wszystkim uczestnikom za udział w konkursie i włożony wysiłek w wykonanie prac!