Jesteś tutaj: Strona główna AktualnościKlaster energii otrzyma wsparcie na rozwój

Klaster energii otrzyma wsparcie na rozwój

Dobre wieści! Informujemy, że nasz wspólny wniosek o dofinansowanie rozwoju Miasteckiego Klastra Energi którego jesteśmy członkami wspólnie z Gminami:  Miastko, Tuchomie, Kępice, Lipnica – został oceniony pozytywnie

Oznacza to, że nasz region otrzyma w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności ponad 178 tys. zł. bezzwrotnego wsparcia na opracowanie koncepcji rozwoju Miasteckiego Klastra Energii.

Teraz przygotowujemy się do drugiego etapu, gdzie zawalczymy o środki na opracowanie dokumentacji projektowej. Wówczas mamy szansę nawet na 1,3 mln zł dotacji!

Bezpieczeństwo energetyczne stanowi istotny wymiar bezpieczeństwa każdego regionu. W celu zapewnienia większych możliwości transformacji energetycznej utworzono Miastecki Klaster Energii. Inicjatywa skupia się na zrównoważonym rozwoju energetyki na obszarze pięciu członkowskich gmin w zakresie wytwarzania, dystrybucji, obrotu oraz magazynowania energii rozproszonej, w oparciu o odnawialne źródła energii elektrycznej, cieplnej i gazowej.

Transformacje energetyczne mają na celu dobrobyt gospodarczy dzięki tworzeniu nowych miejsc pracy, uzyskaniu większej niezależności energetycznej oraz redukcji CO2. Przeobrażenie obecnego systemu wymaga fundamentalnych zmian w sektorze energetycznym.

Wnioskowana wartość wsparcia: 178 180,67 zł

Całkowita wartość wydatków: 210 745,60 zł