Jesteś tutaj: Strona główna AktualnościHappening ,, Nie siedź w sieci gdy na zewnątrz słońce świeci”

Happening ,, Nie siedź w sieci gdy na zewnątrz słońce świeci”

W dniu 1 czerwca 2023  roku pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Trzebielinie zorganizowali Happening profilaktyczny pod hasłem ,, Nie siedź w sieci gdy na zewnątrz słońce świeci” dla uczniów szkół z terenu gminy Trzebielino oraz lokalnej społeczności. Happening został połączony z obchodami Dnia Dziecka, a patronatem imprezę objął Wójt Gminy Trzebielino Tomasz Czechowski. Celem wydarzenia  było  promowanie postaw społecznych ważnych dla profilaktyki i rozwiązywania problemów uzależnień. 

Happening rozpoczął się od przemarszu dzieci i młodzieży ze szkół z terenu naszej gminy – w asyście Policji i straży pożarnej – ulicami miejscowości Starkowo, Suchorze i Trzebielino z transparentami głoszącymi ideę zdrowego stylu życia, bez używek.

Główna część uroczystości odbyła się na boisku sportowym w Trzebielinie. Uroczystość otworzyli Wójt Gminy Tomasz Czechowski, Sekretarz Gminy Grażyna Bodnar oraz kierownik GOPS Joanna Kmiecik. Obecni byli również Przewodniczący Rady Gminy Jerzy Tarnowski oraz Kierownik Działu Przewozów PKS Bytów Mirosław Grzanka. Na początku rozstrzygnięto konkurs plastyczny, którego hasło przewodnie – to hasło happeningu ,, Nie siedź w sieci gdy na zewnątrz słońce świeci”. Spośród 55 prac komisja konkursowa w składzie: Józefa Reclaw, Grażyna Bodnar i Joanna Kmiecik wybrała i nagrodziła najciekawsze prace:

– w kategorii wiekowej klasa 0-III

  1. Bianka Kubiak kl. III SP Starkowo
  2. Karol Piechowski kl. I SP Starkowo
  3. Robert Szczęsny kl. III SP Suchorze i Hanna Krężel kl. III SP Trzebielino

Wyróżnienia: 

      1. Maja Nisztuk kl. I SP Trzebielino

  1. Kalina Wyka kl. II SP Starkowo

– w kategorii wiekowej klasa IV-VIII

  1. Nadia Swędrowska kl. IV SP Trzebielino
  2. Lena Jandernal kl. V SP Starkowo i Aleksandra Wiśniewska kl. VI SP Trzebielino
  3. Julia Krzoska kl. VIII SP Suchorze i Magdalena Zygarska kl. VIII SP Starkowo

Wyróżnienie:

      1. Kamila Przybytniak  kl. V SP Starkowo

  1. Karolina Szymańska kl. VII SP Trzebielino

Następnie rozpoczęły się zmagania sportowe; mecze koszykówki i piłki nożnej. Na dzieci  i młodzież czekało sporo atrakcji; dmuchany plac zabaw, fotobudka, malowanie buziek, kolorowe warkoczyki, brokatowe tatuaże, wozy bojowe Ochotniczej  Straży Pożarnej  w Trzebielinie. Pracownicy Biblioteki- Gminnego Centrum Kultury w Trzebielinie zadbali o popcorn i watę cukrową dla wszystkich chętnych. Dużym zainteresowaniem cieszyło się stoisko edukacyjne zorganizowane przez pracowników Nadleśnictwa Trzebielino.

 Na zakończenie zmagań sportowych rozegrano mecz piłki nożnej: samorządowcy kontra uczniowie,  który zakończył się remisem 2:2.

Na wszystkie dzieci, oprócz posiłku na świeżym powietrzu, czekała słodka niespodzianka w postaci lodów oraz słodyczy.

Finałową atrakcją happeningu było przedstawienie pod tytułem ,,Przygoda w bibliotece”,  przygotowane przez samorządowców oraz nauczycieli. Młodzi widzowie z pełnym zaangażowaniem oglądali spektakl, zachwyceni grą aktorską. Aktorom najlepszy prezent sprawiły gromkie brawa i uśmiech na twarzach dzieci.

Impreza nie odbyłaby się bez wsparcia sponsorów: Pana Józefa Roman ze Starkowa, Pana Jacka Górala z Zielina, Pani Natalii Kotłowskiej z Zielina, Firmy Państwa Iwanowskich z Poborowa, Radnych oraz Sołtysów Gminy Trzebielino, Firmy ,,Stara Mleczarnia” z Zielina, firmy Carry Pet Food z Trzebielina, Stacji Paliw OKTAN, Hurtowni OPTIM z Miastka, Pana Tomasza Zabrockiego z Trzebielina, Pani Julii Borowskiej z Bożanki, Nadleśnictwa Trzebielino, Pani Janiny Bartosik z Kępic, Pani Lucyny Góral z Zielina, Pani Katarzyny Kula z Zielina, Usługi Leśne TomLas oraz anonimowego darczyńcy, którym serdecznie dziękujemy za hojność i wsparcie.

Podziękowania składamy także na ręce: przedstawicieli Posterunku Policji w Kołczygłowach, Nadleśnictwa Trzebielino, Zakładu Usług Komunalnych w Trzebielinie, Ochotniczej Straży Pożarnej w Trzebielinie, Biblioteki –Gminnego Centrum Kultury w Trzebielinie, Paniom Kucharkom ze Szkoły Podstawowej w Trzebielinie, Pani Barbary Bilińskiej za opiekę artystyczną oraz przedstawicieli lokalnego samorządu, którzy swoją obecnością uświetnili zabawę wszystkim dzieciom.