Jesteś tutaj: Strona główna AktualnościCyberbezpieczny samorząd

Cyberbezpieczny samorząd

Uzyskaliśmy dofinansowanie w wysokości 290 142,00 zł, co stanowi 100 % wartości działania pod nazwą „Cyberbezpieczny samorząd”. Projekt jest realizowany w ramach FUNDUSZY EUROPEJSKICH NA ROZWÓJ CYFROWY 2021-2027 (FERC) Priorytet II: Zaawansowane usługi cyfrowe, Działanie 2.2. – Wzmocnienie krajowego systemu cyberbezpieczeństwa.

W ramach projektu planujemy zakup serwerów wraz z oprogramowaniem do zarządzania i monitorowania sieci pod względem bezpieczeństwa przechowywania danych, zakup urządzenia do archiwizacji danych, zakup programu wykorzystującego monitorowanie aktywności urządzeń w czasie rzeczywistym, który przeprowadza dogłębną analizę podejrzanych procesów oraz natychmiastową reakcję na incydenty i ataki oraz szkolenia dla użytkowników systemów informatycznych w zakresie cyberbezpieczeństwa.

Wszystkie te elementy mają na celu zwiększenie bezpieczeństwa oraz podniesienie jakości pod względem technologicznym systemów informatycznych w Urzędzie Gminy Trzebielino, który obsługuje dane mieszkańców gminy. Mając na uwadze, że bardzo szybko rozwija się technologia w zakresie obsługi danych ważnym jest aby stale podnosić jakość obsługi zabezpieczeń tych danych przed atakami z zewnątrz oraz przygotować użytkowników z zakresu cybersecurity.