Jesteś tutaj: Strona główna » Małżeńskie jubileusze w Trzebielinie

Małżeńskie jubileusze w Trzebielinie

16 czerwca 2021

Każda rocznica ślubu to uroczystość pełna wzruszeń i wspomnień, jeśli zaś jest to rocznica pięćdziesiąta bądź sześćdziesiąta  to nabiera ona szczególnego znaczenia nie tylko dla samych par małżeńskich, ale także dla całego społeczeństwa. Stąd też m.in. Medal za Długoletnie Pożycie Małżeńskie – odznaczenie przyznawane przez prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej parom obchodzącym złote gody lub większe. Medale takie przyznawane są tylko jeden raz w okresie trwania małżeństwa.
W czerwcu 2021 roku  medale otrzymały dwa małżeństwa: Helena i Eugeniusz Gawrońscy z Dolna świętujący w tym roku 52 rocznicę ślubu i   Lidia i Kazimierz Grabowscy z Trzebielina – małżonkowie z 51 stażem małżeńskim.

Gratulacje, życzenia, podarunki, odznaczenia, wzruszenie. To wszystko towarzyszyło uroczystości z okazji jubileuszu wieloletniego pożycia małżeńskiego, która odbyła się  w dniu 10 czerwca 2021 roku w Urzędzie Gminy Trzebielino.

Aktu dekoracji Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie dokonał Wójt Gminy Tomasz Czechowski w asyście Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego Moniki Staroszak i Sekretarza Gminy Grażyny Bodnar.
Spotkanie odbyło się z zachowaniem sanitarnych obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa.

Dostojnym Jubilatom serdecznie gratulujemy i życzymy wszelkiej pomyślności, dobrego zdrowia i następnych rocznic. Jesteście wzorem dla młodszych pokoleń, dajecie świadectwo, że przysięga małżeńska, mówiąca o zachowaniu miłości, wierności i uczciwości małżeńskiej to nie są puste słowa –  mówił Wójt Gminy Trzebielino Tomasz Czechowski.

Państwu Lidii i Kazimierzowi Grabowskim, małżeństwu które ze względu na stan zdrowia nie mogło przybyć na uroczystość do Urzędu Gminy, medale i okolicznościowe życzenia zostały przekazane w miejscu zamieszkania.

Pary małżeńskie uhonorowano pamiątkowymi dyplomami  i kwiatami.

Dostojnym Jubilatom serdecznie gratulujemy i życzymy wszelkiej pomyślności, dobrego zdrowia i następnych rocznic.

zobacz archiwum

Zdjęcia

  • Image 1
  • Image 1
  • Image 1
  • Image 1
  • Image 1
  • Image 1
  • Image 1
  • Image 1

do góry