Jesteś tutaj: Strona główna » Dotacje z budżetu gminy na wymianę „kopciuchów”

Dotacje z budżetu gminy na wymianę „kopciuchów”

10 maja 2022

Pomimo, że za oknem mamy coraz wyższe temperatury, warto zastanowić się nad przygotowaniem do następnego sezonu grzewczego we własnych domostwach. Dlatego już dziś zapraszamy do skorzystania z pilotażowego programu dotacji do wymiany nieefektywnych źródeł ciepła w budynkach na terenie naszej gminy.

Od dnia 11 maja 2022r. zacznie obowiązywać „Regulamin przyznawania dotacji ze środków budżetu Gminy Trzebielino na trwałą likwidację nieefektywnych indywidualnych źródeł ciepła i zastąpienie ich proekologicznymi systemami grzewczym” który pozwalał będzie ubiegać się mieszkańcom naszej gminy o otrzymanie refundacji części kosztów poniesionych na wymianę starego  źródła ciepła.

Program z założenia będzie wieloletnim przedsięwzięciem wspierającym wymianę źródeł ciepła na terenie gminy. Przypominamy, iż zgodnie z zapisami uchwały antysmogowej obowiązującej na terenie województwa Pomorskiego, użytkownicy kotłów na węgiel lub drewno, które nie spełniają wymogów dla klas 3, 4 lub 5 wg normy PN-EN 303-5:2012, muszą wymienić je do września 2024 r., a użytkownicy kotłów na węgiel lub drewno klasy 3 lub 4 wg ww. normy, muszą wymienić je do września 2026 r.

Gminny Program dotacji będzie wspierał ograniczanie „niskiej emisji” na terenie Gminy Trzebielino na naszych lokalnych zasadach, dostosowany do naszych lokalnych potrzeb. Pomoc finansowa będzie udzielana w formie dotacji celowej.

Wysokość dotacji celowej wyniesie 40,00% wartości kosztów kwalifikowanych jednak nie więcej niż 5.000 zł w przypadku wymiany źródła które zasila do 3 lokali mieszkalnych oraz nie więcej niż 7.500 zł w przypadku gdy nowe źródło ciepła zasilało będzie cztery lub więcej lokali mieszkalnych.

Wnioski można składać od 11 Maja br.

Nabór wniosków o udzielenie dotacji celowej na ten rok potrwa do 15 września 2022 r. W przyszłym roku nabór wniosków rozpocznie się od początku roku.

Dokumentacja Gminnego Programu Wymiany Pieców wraz z wszystkimi formularzami dostępna jest tutaj:

Uchwała wraz z regulaminem przyznawania dotacji;

Wniosek o udzielenie dotacji celowej

Oświadczenie współwłaścicieli w sprawie zgody na realizację zadania wymiany źródła ciepła.

Umowa na udzielenie dotacji celowej

Informacja Beneficjenta o zrealizowaniu zadania objętego dofinansowaniem

Dokumentację oraz wszelkie informacje dotyczące ww. dotacji  można uzyskać w pokoju numer 4 Urzędu Gminy Trzebielino w godzinach urzędowania, tel. 59 848 06 04  

zobacz archiwum

Zdjęcia

  • Image 1
  • Image 1
  • Image 1
  • Image 1
  • Image 1
  • Image 1
  • Image 1
  • Image 1

do góry