Jesteś tutaj: Strona główna » Dla mieszkańców » Sport

Sport jest ważnym elementem strategii działania samorządu na rzecz rozwoju gminy Trzebielino, gdyż wpływa on na jakość życia mieszkańców, przyczynia się do kształtowania zdrowego społeczeństwa aktywnie uczestniczącego w życiu regionu.

Gmina może pochwalić się licznymi obiektami sprzyjającymi aktywnemu spędzaniu czasu-boiska, przyszkolne sale gimnastyczne, Centrum Sportowo-Rekreacyjne w Trzebielinie, kompleks boisk ORLIK w Suchorzu. 

W gminie działają kluby sportowe odnoszące liczne sukcesy, absolwenci szkół są znani w kraju i zagranicą, dzięki swoim osiągnięciom w różnych dyscyplinach sportowych, organizowany jest również cieszący się dużym zainteresowaniem Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Wójta Gminy Trzebielino.

Przy Gimnazjum w Starkowie działa od 2001 r. Uczniowski Klub Sportowy „Gladiator”, którego założycielami są nauczyciele wychowania fizycznego – Danuta i Tomasz Kubiak.

Klub organizuje liczne akcje, w których uczestniczy zawsze wiele osób, np.: ferie zimowe czy półkolonie letnie, a także cykliczne imprezy-Powiatowy Turniej „Ludzie z żelaza”, rajd rowerowy „Vuelta Pomerania”. Więcej informacji na temat klubu TUTAJ.

UKS

UKS

W gminie Trzebielino działa Gminny Klub Sportowy „DIAMENT” odnoszący liczne sukcesy piłkarskie w Słupskiej Lidze Okręgowej.

 

Zarząd GKS „DIAMENT”:

Prezes – Antoni Dydyna

V-ce prezes – Adam Wieczorek

Sekretarz – Kazimierz Łukaszewicz

Czł. Zarządu – Piotr Michalak

Czł. Zarządu – Marek Jankowski

 

 

Informacje na temat Klubu na stronie: www.diamenttrzebielino.futbolowo.pl 

 

Centrum Sportowo-Rekreacyjne w Trzebielinie

 

We wrześniu 2013 r. otwarto w Suchorzu kompleks boisk sportowych wybudowanych w ramach programu „Moje boisko-ORLIK 2012”. Budowa obiektu współfinansowana była przez Ministerstwo Sportu i Turystyki w kwocie 833 tys. zł, natomiast ponad 432 tys. zł to wkład Gminy Trzebielino-koszt inwestycji to ponad 1 mln 267 tys. zł.

Obiekt jest wykorzystywany przez miejscową Szkołę Podstawową w czasie zajęć wychowania fizycznego. Zatrudniony został animator sporu i rekreacji, który prowadzi zajęcia na nowoczesnych boiskach w dyscyplinach: piłka nożna, koszykówka, siatkówka; jest też możliwość grania w tenisa ziemnego.

Treningi z animatorem odbywają się:

 • od poniedziałku do piątku: godz.16-20
 • sobota: godz. 13-19
 • niedziela: godz. 13-20.

Mieszkaniec naszej gminy-Dariusz Guzowski odnosi liczne sukcesy sportowe w kraju i za granicą. W 2010 r. wziął udział w Mistrzostwach Świata w biegu na dystansie 100 km, które odbyły się na Gibraltarze i jako jedyny reprezentant Polski ukończył bieg (na 57 miejscu).

Ponadto Guzowski jako jedyny reprezentant Polski wziął udział w  Mistrzostwach Świata w Biegu Trialowym w Connemara w Irlandii w 2011 roku, gdzie zajął 65 miejsce.

Polski Związek Lekkiej Atletyki powołał także mieszkańca naszej gminy do reprezentowania Polski w Mistrzostwach Świata w biegu na dystansie 100 kilometrów, które rozegrane zostały we wrześniu 2011 roku w holenderskim Winhoten. Wysoka temperatura, duża wilgotność powietrza i problemy z żołądkiem spowodowały, że Guzowski ukończył bieg na 51 kilometrze.

Inne sukcesy biegacza (w swojej kategorii wiekowej) to m.in.:

·       1. miejsce – Międzynarodowy Półmaraton Philipsa (Piła 2009)

·       1. miejsce – Półmaraton Katowice (Katowice 2010)

·       2. miejsce – Maraton Dębno (Dębno 2009)

·       2. miejsce – Maraton Solidarności (Gdańsk 2011)

·       3. miejsce – Międzynarodowy Bieg Zaślubin (Kołobrzeg 2009)

·       3. miejsce – Międzynarodowy Maraton Ekologiczny (Lębork 2011)

Pan Darek będąc funkcjonariuszem policji reprezentował również często słupską Szkołę Policji w wielu zawodach, np. zdobył cztery puchary w różnych kategoriach podczas Mistrzostw Polski Policjantów w Biegu Ulicznym w roku 2011.

zobacz archiwum

Zdjęcia

 • Image 1
 • Image 1
 • Image 1
 • Image 1
 • Image 1
 • Image 1
 • Image 1
 • Image 1
 • Image 1
 • Image 1

do góry